סיימור שוליך (Seymour Schulich), הוא ביליונר ונדבן קנדי. סיימור שוליך למד לתואר B.Sc, שאותו קיבל 1961, ולתואר MBA ב1965, שניהם מאוניברסיטת מק’גיל (McGill). לאחר מכן למד סיימור שוליך לתואר Charted Financial Analyst מאוניברסיטת וירגיניה והשלים את לימודיו בשנת 1969.

סיימור שוליך החל את הקריירה הענפה של בחברת הנפט של (Shell) ולאחר מכן בחברת Eastern Securities Ltd. לאחר מכן הצטרף לחברה חדשה בשם Buetel, Goodman & Company Ltd שבה הפך לסגן נשיא. סיימור שוליך עבר עם החברה לטורונטו. הקריירה של סיימור שוליך בחברה נמשכה 22 שנים (1968-1990) כאשר בשלוש השנים האחרונות שירת סיימור שוליך כנשיא החברה. בתקופה זו היתה החברה אחת מחברות ניהול קרנות פנסיה הגדולות בקנדה.

סיימור שוליך היה אחד מהחלוצים בשימוש בתשלומי תמלוגים בתעשיית המכרות. בשנת 1985 הקים שוליך, יחד עם שותפו פייר לסונדה (Pierre Lassonde) שתי חברות אשר עסקו בתמלוגים הקשורים לכריית זהב, Euro-Nevada ו Franco-Nevada. כמייסד, י”ור ואחד המנהלים של חברת Franco-Nevada, סיימור שוליך וצוותו פיתחו את החברה עד שהפכה לגדולה מסוגה בעולם.

ב2002 התמזגה חברת Franco-Nevada עם שתי חברות נוספות כדי ליצור את תאגיד כריית הזהב הגדול בעולם – Newmont Mining Corporation. (בעלי המניות של חברת Franco-Nevada קיבלו כ30% מהמניות בחברה החדשה.) סיימור שוליך שירת כדירקטור וכראש החטיבה הבנקאית של Newmont במשך חמש שנים, עד לשנת 2007.

סיימור שוליך הוא אחד הנדבנים הגדולים בקנדה. הוא תרם יותר מ350 מיליון דולר לפקולטאות לעסקים, רפואה, רפואת שיניים, הנדסה, כימיה, משפטים, חינוך ומדע במספר רב של אוניברסיטאות קנדיות ובכמה אוניברסיטאות בעולם. תרומותיו יצרו כאלף מלגות באוניברסיטאות אלו. תרומותיו גם סייעו להקמת ספריות, מעונות, מרכזים רפואיים, ואולמות הרצאה ומוזיקה. בשנת 2012 יצר סיימור שוליך תוכנית יחודית, “Schulich Leader”, שבמסגרתה מוענקות מלגות ארבע שנתיות ב25 אוניברסיטאות בקנדה ובישראל.

לסיימור שוליך ותק של ארבעים שנה בתעשיות הקשורות למשאבים טבעיים. בין היתר שירת שוליך במועצות המנהלים של מספר רב של חברות בתחום ובנוסף גם בארגונים פילנטרופיים. סיימור שוליך הוכרז, ביחד עם שותפו פייר לסונדה, כאיש השנה של השנה ב1997. בשנת 2000 הוענק לסיימור שוליך אות מסדר קנדה – האות המכובד ביותר שאזרח קנדי יכול לקבל. שוליך הוכנס להיכל התהילה של תעשיית המכרות הקנדית (2006) ולהיכל התהילה של עולם העסקים הקנדי (2011).

בשנת 2007 כתב סיימור שוליך ספר – Get Smarter- שמטרתו להדריך בני נוער קנדים. הספר מכר מעל למאה אלף עותקים ושהה במקום הראשון ברשימת רבי מכר לספרות שאינה בדיונית (nonfiction).

סיימור שוליך נשוי לTanna מזה 43 שנה. לשוליך אחות, Edith, שתי בנות Deborah ו-Judith וארבעה נכדים.