המכון ללימודים מתקדמים בכימיה תיאורטית IATC

מטרת המכון, שמנהלו הנוכחי הוא פרופ. נמרוד מויסייב, הייא להקים מרכז עולמי בטכניון שבו יוכלו חוקרים תיאורטיים להחליף רעיונות, לדון במצב המחקר בתחום התעניינותם, וזהות מהן הבעיות החשובות ביותר בתחום. כדאי לזהות את כווני המחקר המבטיחים ביותר, ועל אילו שאלות פתוחות כדאי לענות, המכון ללימודים מתקדמים גם מעודד יצירת דיאלוג בין תיאורטיקנים וניסיונאים. דיאלוג פורה מסוג זה מוביל, באופן טבעי, ליצירת שיתופי פעולה.

במסגרת המכון מוצעים לסטודנטים לתואר גבוה ולפוסטדוקטורנטים מכל העולם מיני-קורסים בנושאים מתקדמים. המכון גם מציע תמיכה כספית לסטודנטים מארצות שונות, בתנאי שהם מציגים את תוצאות מחקרם במסגרת הכנס/סדנה. המכון מקווה שכנסים וסדנאות עבודה אלו ישפיעו של צמיחתם של מדעני העתיד בישראל ובארצות אחרות.

למעבר לאתר המרכז, נא להקליק כאן.

חוקרי הטכניון ממלאים תפקידי מפתח בפעילות המכון. נושאי הכנסים וסדנאות העבודה נבחרים בהתאם לתחומי העניין של חברי הפקולטה. למשל תחום מחקר של אחד מחברי הסגל שבו הוא אחד מעמודי התווך של הקהילה המדעית, או לחילופין תחום שמעניין את אחד מחברי הסגל הצעירים, כך שהשתתפות בכנס מסוג תסיע להניע את תוכנית המחקר שלו. באופן טבעי כנסים וסדנאות אלו מספקים במה שעליה יכולים חברי הסגל בפקולטה להציג את תוצאות מחקריהם.

חברי המכון ללימודי הכימיה עיונית:

גבריאל קבנצל

צופר מניב

נמרוד מויסייב

אורי פסקין

סער רהב

אילנה אגמון

עידו גילרי

חנה מרטיסקאינן