בוגרת הפקולטה ד"ר מורן שליו בן עמי נכנסה לרשימת 40 הצעירים המבטיחים של דה – מרקר

כבכל שנה, פורסמה רשימת 40 הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 40, ושמחנו לגלות את ד"ר מורן שליו בן עמי, בוגרת הפקולטה לכימיה ע"ש שוליך, שמסבה לנו גאווה רבה.

ד"ר שליו בן עמי עשתה את הדוקטורט שלה אצל פרופסור טימור באזוב בהנחיה משותפת יחד עם פרופסור נעם אדיר וסיימה בשנת 2013.

:מתוך הכתבה בדה- מרקר

ד"ר מורן שלו בן־עמי עומדת מאז סוף 2018 בראש קבוצת מחקר במחלקה לביולוגיה מבנית בפקולטה לכימיה במכון ויצמן. עבודתה מתמקדת באופני התקשורת בין תאים במוח ובמערכת העצבים המרכזית, ובהבנת המבנה ומנגנוני הפעולה של חלבונים המתבטאים על פני תאים במוח, ואחראים על התקשורת בין תא למשנהו. מחקר זה יוכל לשפוך אור על דרכי התקשורת בין תאים בגופנו בשגרה ולבחון את האופן שבו תקשורת לקויה בין תאים תורמת להתפתחות מחלות

שלו בן־עמי היא בעלת דוקטורט מהטכניון, ופוסט־דוקטורט שעליו החלה לעבוד במכון ויצמן והמשיכה באוניברסיטאות מישיגן וסטנפורד. היא היתה הראשונה שקיבלה את מלגת התוכנית לקידום נשים במדע לפוסט־דוקטורט משולב במכון ויצמן ובאוניברסיטאות בחו"ל. לאחרונה קיבלה את מענק ERC של האיחוד האירופי. במהלך לימודי הפוסט התמחתה במיקרוסקופיה אלקטרונית קריוגנית, טכנולוגיה חדשנית המאפשרת להציג מולקולות ביולוגיות ברזולוציה כמעט אטומית. הטכנולוגיה הזאת אפשרה לה לחשוף, בין היתר, נקודות תורפה של טפיל הלישמניה, שבהן ניתן להתמקד לשם פיתוחם של טיפולים חדשניים. הטכנולוגיה גם מאפשרת לחשוף כיצד תרופות שונות משפיעות על מערכת העצבים המרכזית.